سه دهک اول جامعه رایگان بیمه می شوند

سه دهک اول جامعه رایگان بیمه می شوند

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۰۹:۰۹ کد : ۶۳۵۴ اخبار اصلی اخبار اجتماعی اخبار سلامت
تعداد بازدید:۱۷۱۲
سه دهک اول جامعه رایگان بیمه می شوند

بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت روز شنبه (۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱) در گفتگوی تلویزیونی، گفت: در حدود ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از افراد فاقد پوشش بیمه‌ای در کشور که در سه دهک اول قرار دارند، به طور رایگان بیمه می‌شوند.

وی با عنوان این مطلب که طرح پوشش بیمه رایگان برای افراد فاقد بیمه از دی ماه ۱۴۰۰ به صورت آزمایشی در کشور آغاز شد، افزود: حدود ۴۰۰ هزار نفر از جمعیت حاشیه نشین، سال گذشته تحت پوشش بیمه قرار گرفتند.

وزیر بهداشت ادامه داد: پیش بینی می‌کنیم در حدود ۵۰۰ هزار نفر که خارج از سه دهک اول قرار دارند، تحت پوشش بیمه نباشند که می‌توانند با ثبت نام در سایت بیمه سلامت و انجام آزمون وسع، تحت پوشش بیمه سلامت قرار بگیرند.

عین اللهی افزود: خدمات بیمه‌ای به سه دهک اول، هیچ تفاوتی با سایر بیمه شدگان ندارد و فرانشیز خدمات بیمه‌ای، برای همه یکسان است.

وی ادامه داد: برای بستری ۹۰ درصد و خدمات سرپایی ۷۰ درصد پوشش بیمه‌ای داده می‌شود.

وزیر بهداشت در ارتباط با پوشش بیمه‌ای اقلام دارویی، گفت: پوشش بیمه‌ای داروها، شامل آن دسته از اقلام دارویی می‌شود که نسخه پزشک نیاز داشته باشد. به طوری که داروهای OTC یا همان داروهای بدون نسخه، مشمول بیمه نمی‌شوند.

عین اللهی همچنین با حضور در شبکه خبر سیما، افزود: ارز ترجیحی برای دارو فعلاً برقرار است.

وزیر بهداشت به پاندمی کرونا در کشور اشاره کرد و گفت: موفقیت در مقابله با کرونا فقط متوجه وزارت بهداشت نیست.

وی با اشاره به ۳۰۰ شهید مدافع سلامت در مقابله با کرونا، افزود: میزان مرگ و میر بر اثر اومیکرون در ایران به مراتب کمتر از سایر کشورها بوده است.

عین اللهی گفت: از مردم می‌خواهیم یک دوز دیگر از واکسن را بزنند.

منبع خبر: خبرگزاری مهر

کلید واژه ها: بیمه پوشش بیمه پوشش بهداشت وزیر بهداشت اللهی عین اللهی وزیر قرار


نظر شما :